Zasłona do sypialni – Jak wybrać idealny design i materiał dla twojego wnętrza?

Zasłony do sypialni są wykorzystywane jako element łączący walory dekoracyjne i praktyczne. Aranżując tę przestrzeń, można zastanawiać się, jaki wariant wybrać, by wpasował się w wystrój pomieszczenia. Źle dobrana zasłona do sypialni może stworzyć wrażenie chaosu, przez co osobom szczególnie wrażliwym na estetykę może to bardzo przeszkadzać. Dostępnych propozycji jest mnóstwo – od tych najprostszych, stonowanych, po opcje ażurowe, łączące kilka motywów, czy z dodatkowymi ozdobami. Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się jak wybrać zasłony do sypialni, które wpasują się zarówno w nowoczesne, jak i klasyczne wnętrza.

Praktyczne i eleganckie zasłony do sypialni – jakie są możliwości?

Piękne zasłony do sypialni są popularną ozdobą wnętrza. Choć mają także funkcje praktyczne – skutecznie zaciemniają pomieszczenie, dają poczucie prywatności, a pokój zyskuje na przytulności – to ich design ma ogromne znaczenie. Zasłony do sypialni to mnóstwo modeli, które odróżniają się:

  • krojem – dostępne są proste, minimalistyczne zasłony oraz propozycje z ażurowymi wycięciami,
  • materiałem – popularny jest woal, welur, czy stretch panama,
  • długością – możesz wybrać modele do samej podłogi, lub kończące się nieco poniżej parapetu,
  • sposobem montażu – dostępne są modele na przelotkach dedykowane karniszom rurowym lub z możliwością zawieszenia na żabkach.

Piękne zasłony do sypialni mogą odmienić oblicze wnętrza i wnieść w nie ciepło i dobrą energię. 

Sprawdź: zasłony gotowe i firany do sypialni

Jak dopasować piękne zasłony do sypialni do stylu wnętrza?

W zależności od stylu aranżacyjnego, który dominuje w Twoich wnętrzach, możesz dobrać pasującą oprawę okna. Piękne zasłony do sypialni to dziesiątki różnych propozycji, które umożliwiają stworzenie spójnego, kompletnego wystroju, bądź osiągnięcie efektu kontrastu i wyróżnienia. 

Jaki styl dominuje w Twojej sypialni? Sprawdź niebanalne zasłony do sypialni i inspiracje dopasowane do aranżacji:

  • styl nowoczesny – do przestrzeni minimalistycznych warto wybrać proste, stonowane warianty bez ozdobników. W takim wnętrzu dobrym pomysłem będzie wybór niebanalnego koloru, który stworzy kontrastującą aranżację, a wybrane zasłony do sypialni idealnie uzupełnią nowoczesne przestrzenie. 
  • styl klasyczny – zasłony do sypialni zaaranżowanej w tym stylu powinny być w stonowanym, pasującym do innych elementów wystroju kolorze. Dobrym pomysłem będą tu krótsze warianty, które nie sięgną podłogi, związane elegancką tasiemką.
  • styl glamour – idealną propozycją do sypialni w tym stylu będą piękne zasłony welurowe. Równie dobrze sprawdzą się propozycje z cekinami, które nadadzą wnętrzu blasku i wrażenia luksusu.
  • styl skandynawski – w tych prostych i funkcjonalnych przestrzeniach warto postawić na ciepłe, stonowane kolory, które stworzą przytulne wnętrze. Dobrze sprawdzą się zarówno krótkie, jak i długie modele do samej podłogi.
  • styl boho/naturalny – idealne zasłony do sypialni w tym stylu to roślinne motywy kwiatowe, które sprawiają, że można poczuć się jak w letnim ogrodzie. Nadadzą wnętrzu wspaniałej energii, która sprawi, że rozpoczniesz dzień z uśmiechem na twarzy.

Dobrze dobrana zasłona do sypialni będzie elegancką i stylową ozdobą tego pomieszczenia. Skorzystaj z powyższych wskazówek, dobierz do tego firany gotowe wyprzedaż i stwórz kompletną aranżację zgodną z Twoją wizją i zmysłem estetycznym.