Jakie firany do kuchni? Przewodnik po idealnym wyborze

Firany to dodatek, który jest praktyczny, a zarazem estetyczny. Jakie firany do kuchni wybrać? Wszystko zależy od tego, w jakim stylu została urządzona ta przestrzeń. Niemniej firanki są zawsze dobrym rozwiązaniem – znacząco rozjaśniają pomieszczenie, dopełniając subtelnie całego wystroju.

Jakie firanki do kuchni? Nasze podpowiedzi

Decydując się na zawieszenie firanek w kuchni warto przede wszystkim zdecydować, do czego będą one służyły. Jeśli zależy nam przede wszystkim na dekoracji, to sprawa jest całkiem prosta. Zdarza się jednak, że chcemy zainwestować w firanki, by chronić się przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Jakie firanki do nowoczesnej kuchni będą najlepsze? Podpowiadamy!

Szczególnie popularne są obecnie firanki woalowe. Delikatne i zwiewne, stanowią nie tylko ochronę przed spojrzeniami niepożądanych osób, ale również odznaczają się subtelnym wyglądem. Ich niebywałą zaletą jest również fakt, że nie zaciemniają one w żaden sposób pomieszczenia. Bardzo dobrze prezentują się w przypadku wysokich okien – jeśli posiadasz takowe, to koniecznie spraw sobie firanki woalowe.

Pamiętajmy, że firany do kuchni to również element dekoracyjny. Warto wybrać takie, które można fantazyjnie marszczyć bądź układać w taki sposób, by prezentowały się oryginalnie. Ułożenie firanek to również możliwość częściowego zasłonięcia okna, co jest w wielu przypadkach pożądane. Ciekawym rozwiązaniem jest zainwestowanie w firany na przelotkach, które łatwo wpasowują się w wystrój całego pomieszczenia. Są dostępne w wielu wzorach i wariantach kolorystycznych, a dodatkowo można je układać na różny sposób.

Jakie firany do nowoczesnej kuchni, czyli czym zasłonić okno?

Jeśli zależy Ci przede wszystkim na tym, by część Twojej kuchni była ukryta przed wzrokiem sąsiadów, to dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w zazdrostki. Takie elementy sprawdzają się szczególnie w małych oknach. Czym właściwie są zazdrostki? To poziome firany, które wiesza się mniej więcej na środku okna. Dlaczego warto zainwestować akurat w takie rozwiązanie? Przede wszystkim zazdrostki dostępne są w wielu różnych wariantach kolorystycznych i wzorach, dzięki czemu łatwo znaleźć te najlepiej pasujące do naszej kuchni. Wybiera się je również dlatego, że przepuszczają do pomieszczenia wyjątkowo dużo światła, stanowiąc jednocześnie udaną barierę między domem a zewnętrzem. Jakie firanki do salonu z kuchnią? W aneksach kuchennych mamy zazwyczaj do czynienia z niewielkimi oknami, więc zazdrostki sprawdzą się idealnie.

Interesują Cię wysokiej jakości firany, które łączą w sobie praktyczność z wysoką estetyką? W takim razie koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego sklepu internetowego. Proponujemy klientom rozbudowany asortyment, który obejmuje między innymi:

Zapraszamy do skorzystania z naszej rewelacyjnej oferty – gwarantujemy również korzystne ceny, z których może skorzystać każdy klient!